אודות

על רקע העלייה בתוחלת החיים, יותר ויותר קשישים בישראל נאלצים להתמודד עם אתגרים רבים בחיי היום יום. עמותת סחלב הוקמה בשנת 1984 מתוך רצון לסייע להם ולבני משפחותיהם. כעמותה אזורית, אנו פועלים לשיפור רווחת הקשיש בטירת כרמל, מועצה אזורית חוף הכרמל, יוקנעם וחיפה.

אנו מאמינים שלצד הקדמה הרפואית והארכת תוחלת החיים, מחובתנו לשפר את איכות חייו של האזרח הוותיק ולהעניק לו מקום של כבוד בחברה. בעזרת תמהיל השירותים והפעילויות השונות, העמותה מלווה את הקשיש בצמתים המרכזיים בחייו, במישור החברתי, הבריאותי והנפשי. מטרתנו היא לחזק את מעמדו של הקשיש בקהילה, לסייע להעלאת תחושת הערך העצמי שלו ולהעניק אושר ומשמעות לחייו.

הנפשות הפועלות

עמותת סחלב, אחת העמותות הראשונות בישראל שהתגייסו למען האזרח הוותיק, הינה עמותה פרטית המנוהלת ע"י נבחרי ציבור. העמותה מעסיקה מעל ל- 100 עובדים מיומנים ומנוסים. בראש העמותה עומד אלי ברגר, הרותם 30 שנות עשייה למען האזרח הוותיק, בשוק הפרטי והציבורי. לאורך השנים הוא הוביל בתי אבות, עמותות למען הקשיש וחברות פרטיות שליוו אזרחים וותיקים בצמתים השונים.

דרכים ייחודיות לשיפור איכות החיים

העמותה יוזמת מגוון רחב של שירותים ופעילויות למען אזרחים וותיקים באזור הצפון, לרבות הפעלת שני מרכזי יום בטירת כרמל וביוקנעם, קהילות תומכות, מועדוני מופת חברתיים לאוכלוסיות שונות, בתים חמים, אספקת ארוחות חמות ועוד. במסגרות אלו יכול האזרח הוותיק ליהנות מחוגים, סדנאות, טיפולי יופי ומשורה של פעילויות חברתיות: מסיבות, משחקי שולחן, הופעות זמרים, חדר כושר, טיולים, נופשים ועוד. בנוסף, יוזמת העמותה פעילויות חברתיות לניצולי שואה ומפעילה מועדונים חברתיים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
לצד הפעילויות החברתיות, במרכז היום האזורי בטירת כרמל מוצעים שירותים טיפוליים הכוללים רופא, יחידת פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ליווי סוציאלי ומענה של אחות מוסמכת. אנשי הטיפול שלנו בונים תכנית פעילות, עוקבים אחר התפקוד ומבצעים מעקב לצורך שיפור רווחתו של האזרח הוותיק.
בנוסף, עמותת סחלב מפעילה שירות ייחודי של רופא פנימאי במרכז יום לקשיש בטירת כרמל ויוקנעם עילית.
הודות לקשרים שפיתחה העמותה לאורך השנים, האזרחים הוותיקים הנעזרים בשירותיה הם הראשונים ליהנות ממגוון שירותים ופעילויות ייחודיות. כך למשל שיתוף הפעולה עם חברת Uniper Care, מאפשר לקשישים לקחת חלק בפעילויות המרכז ממסך הטלוויזיה שבביתם. בצורה זו הם יכולים להשתתף בקורסים, לתקשר עם המרצים ולהפיג את הבדידות, גם כאשר אין באפשרותם לצאת מהבית. בנוסף, עמותת סחלב היא בין העמותות הראשונות בישראל המספקות שירותי קהילה תומכת משודרגת (קישור לדף הקהילה התומכת).
המטבח במרכז היום האזורי בטירת כרמל משמש כמטבח מבשל במסגרתו מכינים במקום ארוחות טריות, בריאות ומגוונות המותאמות למבקרים ונשלחות למסגרות נוספות.
לצד הדאגה לרווחתם של האזרחים הוותיקים, נוגעת העמותה באוכלוסיות מגוונות ומלווה בין היתר אנשים עם מוגבלויות. במסגרת זו מפעילה העמותה קהילות תומכות עבור אזרחים עם מוגבלויות, וכן מועדון חברתי לאנשים עם מוגבלויות פיזיות ואחרות.

מה נוכל לעשות עבורך?